Data publikacji: 2019-11-28

UWAGA – ZMIANA SALI!
Debata „W samo południe” w ramach II edycji Dni Jakości odbędzie się 28.11.2019 r. o godz. 12:00 w sali nr 1010 w Centrum Biologii Medycznej, ul. Rokietnicka 8.

Tytuł warsztatu:
Winogrono z raną ciętą – warsztaty z obsługi sprzętu do laparoskopii

Prowadzący:
Członkowie Oddziału Poznań IFMSA-Poland

Czy kiedykolwiek próbowałeś obierać winogrono ze skórki lub byłeś ciekawy jak obsługuje się sprzęt do laparoskopii? Te dwie rzeczy mają ze sobą wiele wspólnego! IFMSA-Poland Oddział Poznań zaprasza studentów wszystkich kierunków medycznych na jedyne w swoim rodzaju warsztaty laparoskopii. Na warsztatach zapoznacie się z obsługą sprzętu do laparoskopii na profesjonalnych trenażerach oraz będziecie mogli spróbować swoich sił w praktyce.

Zachęcamy do udziału!

Liczba uczestników: 8 grup po 7 studentów każda

Termin i miejsce realizacji:

• Grupa 1 i 2 (2 x 7 osób) – 28 listopada, Collegium im. Adama Wrzoska, ul. Rokietnicka 7, w godzinach: 15:00-16:15
  • Grupa 3 i 4 (2 x 7 osób) – 28 listopada, Collegium im. Adama Wrzoska, ul. Rokietnicka 7, w godzinach: 16:30-17:45
  • Grupa 5 i 6 (2 x 7 osób) – 29 listopada, Collegium im. Adama Wrzoska, ul. Rokietnicka 7, w godzinach: 13:15-14:30
  • Grupa 7 i 8 (2 x 7 osób) – 29 listopada, Collegium im. Adama Wrzoska, ul. Rokietnicka 7, w godzinach: 14:45-16:00

Prorektor ds. Studenckich i Dydaktycznych, prof. dr hab. Ryszard Marciniak serdecznie zaprasza całą społeczność akademicką – nauczycieli, doktorantów oraz studentów – do udziału w II edycji Dni Jakości UMP „Czego uczyć, czy jak uczyć?” pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Medycznego – prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego.

To niezwykle interesujące wydarzenie, którego celem jest przybliżenie idei doskonalenia jakości kształcenia oraz zwrócenie uwagi na współczesne problemy edukacji medycznej, odbędzie się w dniach 28 listopada – 1 grudnia 2019 r.

W programie m.in.:

• Wystąpienia Gości Specjalnych: dra Janusza Janczukowicza z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz dra hab. Kamila Torresa z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
  • Debata „W samo południe”, w której prelegenci zastanowią się nad współczesnymi rozwiązaniami dla akademickiego kształcenia medycznego.
  • Bezpłatne warsztaty tematyczne z zakresu efektywnego kształcenia, wielokulturowości, komunikacji z pacjentem, marketingu w branży medycznej, wykorzystania symulacji medycznej w nowoczesnej dydaktyce, pisania artykułów naukowych w języku angielskim, symulatorów wirtualnej rzeczywistości, a także wiele innych.
  • Zwiedzanie najnowocześniejszego w Polsce Centrum Symulacji Medycznej.
    Zapisy na warsztaty oraz na debatę będą prowadzone na platformie OLAT. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja na wszystkie wydarzenia została wydłużona do 25 listopada 2019 r. do godz. 12:00!!!

Program Dni Jakości UMP oraz szczegółowe informacje na stronie: www.dzienjakosci.ump.edu.pl.