Data publikacji: 2022-04-02

Kierownik projektu pt. „Badania niekodujących regulatorowych wariantów liczby kopii, jako przyczyny wrodzonych wad kończyn u ludzi” ogłasza konkurs na stanowisko stypendysty-doktoranta. Głównym celem projektu jest identyfikacja nowych mutacji regulatorowych w materiale genetycznym pacjentów z obustronnymi wrodzonymi wadami kończyn, badanych z wykorzystaniem metody mikromacierzy CGH, a następnie udokumentowanie patogenności wybranych wariantów w analizach funkcjonalnych.

Warunki, jakie powinien spełniać Kandydat:

• Posiadać tytuł magistra (lub równoważnik) w dziedzinie biologii molekularnej, biotechnologii, medycyny lub pokrewnej lub uzyskać tytuł zawodowy magistra w w/w dziedzinach przed rozpoczęciem zatrudnienia.
  • Posiadać udokumentowany dorobek naukowy w formie publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych.
  • Posiadać doświadczenie w dziedzinie biologii medycznej, genetyki, analiz mikromacierzy CGH, badań metodą NGS, badań ekspresji genów, innych badań funkcjonalnych.
  • Posiadać znajomość języka angielskiego umożliwiającą czytanie piśmiennictwa naukowego, komunikację oraz przygotowywanie publikacji naukowych, najlepiej potwierdzoną zdobyciem certyfikatu.
  • Stypendium naukowe może być przyznane osobie, która w chwili rozpoczęcia realizacji zadań w projekcie będzie doktorantem.

Zgłoszenie na konkurs powinno zawierać:

• CV z uwzględnieniem informacji o przebiegu dotychczasowego zatrudnienia, udziale w projektach lub kierowaniu projektami badawczymi, odbytych stażach naukowych, otrzymanych nagrodach i wyróżnieniach.
  • Kopię dyplomu potwierdzającego uzyskanie tytułu zawodowego magistra (lub informację z dziekanatu o planowanym terminie obrony pracy magisterskiej).
  • Listę publikacji naukowych wraz z liczbą cytowań oraz indeksem Hirscha (wg Web of Science) i lista wynalazków, patentów, wdrożeń.

Zgłoszenie na konkurs należy przesłać drogą e-mailową na adres: jamsheer@ump.edu.pl lub jamsheer@wp.pl (preferowany) z adnotacją „Konkurs UMP” w tytule maila, w formie załącznika PDF. Termin składania ofert mija 04.01.2022 r.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do dnia 7 stycznia 2022 r.

Forma zatrudnienia – stypendium doktoranckie.

Pozycja dostępna od lutego 2022 na okres 10 miesięcy. Łączne stypendium brutto brutto na ww. okres wynosi 30 000 zł.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z kierownikiem projektu NCN, który może udzielić dodatkowych informacji:

Dr hab. n. med. Aleksander Jamsheer, prof. UMP
Katedra i Zakład Genetyki Medycznej
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Rokietnicka 8
Telefon: +48501760675
Email: jamsheer@ump.edu.pl lub jamsheer@wp.pl (preferowany)

14.02.2022 r.

Informacja o wynikach konkursu

Na ww. stanowisko Komisja konkursowa wyłoniła kandydata, który spełniał warunki konkursu. Ostatecznie kandydat zrezygnował z udziału w projekcie, w związku z powyższym konkurs pozostał nierozstrzygnięty.