Data publikacji: 2022-11-07

Nazwa stanowiska: Doktorant/stypendysta

Liczba stanowisk: 1

Nazwa jednostki: Katedra i Zakład Patofizjologii; Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Miasto: Poznań

Wymagania:

• ukończone studia biomedyczne (medycyna, biologia, biotechnologia, itp.)
  • znajomość zasad pracy w laboratorium biomedycznym
  • znajomość podstawowych technik biologii molekularnej i komórkowej
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie literatury fachowej i przygotowywanie prezentacji i publikacji naukowych
  • zaletą będą dodatkowe doświadczenia i umiejętności:
    • szkolenia i staże naukowe
    • wyróżnienia i nagrody
    • udział w projektach naukowych
    • znajomość pokrewnych technik analitycznych
    • doświadczenie w pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi
    • znajomość metod analizy statystycznej
    • znajomość innych języków obcych (niemiecki, hiszpański)

Opis zadań:

Udział w projekcie badawczym „Antagonizing detrimental cytokine signaling and angiogenesis to expand access and duration of peritoneal dialysis treatment”.
Celem projektu jest poznanie molekularnych podstaw angiogenezy rozwijającej się w otrzewnej podczas dializy otrzewnowej i wpływającej na efektywność terapii.

Wyniki uzyskane podczas realizacji projektu mogą stanowić podstawę rozprawy doktorskiej.

Typ konkursu NCN: OPUS20-LAP – NZ

Termin składania ofert: 25 listopada 2022

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

• Długość zatrudnienia w projekcie do 36 miesięcy.
  • Stypendium naukowe dla doktoranta w wysokości: ok. 3900,00 zł netto miesięcznie w I-III roku kształcenia w Szkole Doktorskiej zgodnie z przepisami Narodowego Centrum Nauki. W IV roku kształcenia w Szkole Doktorskiej stypendium będzie wypłacane zgodnie z Ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym.

Wymagane dokumenty:

• List zgłoszeniowy
  • Kopia dyplomu ukończenia studiów
  • Wykaz znajomości technik analitycznych (np. hodowla komórek, PCR, cytometria przepływowa, transfekcja komórek, western blot, mikroskopia fluorescencyjna, immunohistochemia, ELISA)
  • Dodatkowe dokumenty, które mogłyby wzmocnić aplikację (według Kandydata)
  • Wykaz osiągnięć naukowych, wyróżnień, nagród ogólnokrajowych, staży lub szkoleń zagranicznych
  • Opis udziału w innych projektach naukowych
  • Lista publikacji
  • Oświadczenie o następującej treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. 2016 poz. 922)

Komisja rekrutacyjna dokona weryfikacji zgłoszonych dokumentów oraz może przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami.

• Zgłoszenia, dokumenty (w języku polskim lub angielskim) oraz pytania w sprawie rekrutacji: prof. Janusz Witowski, e-mail: jwitow@ump.edu.pl; w tytule proszę wpisać: OPUS20-LAP – doktorant-stypendysta.
  • Planowany termin rozpoczęcia pracy: grudzień 2022- luty 2023.

Klauzula Informacyjna

1. Administratorem danych osobowych jest Uniwersytet Medyczny w Poznaniu z siedzibą w Poznaniu przy ul. Fredry 10.
  2. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych: iod@ump.edu.pl
  3. Dane osobowe zawarte w CV, zbierane są i będą przetwarzane wyłącznie w celu rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, prowadzonej przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
  4. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, jest dobrowolne, ale konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Oświadczam, że zostałem/am, poinformowany/a, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  5. Dane osobowe zbierane w celu realizacji procesu rekrutacji będą przetwarzane przez okres niezbędny do organizacji i zakończenia procesu rekrutacji oraz rozpatrzenia ewentualnej reklamacji, jednak nie dłużej niż do 1.04.2021 r.
  6. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.
  7. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących swojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.