Data publikacji: 2022-11-08

Kierownik Projektu pt. „Przeciwdziałanie patologicznej aktywności cytokin i neoangiogenezie w celu zwiększenia dostępności i przedłużenia możliwości leczenia dializą otrzewnową”, prof. dr hab. Janusz Witowski, ogłasza konkurs na stanowisko post-doc.

Nazwa stanowiska: Post-doc

Liczba stanowisk: 1

Nazwa jednostki: Katedra i Zakład Patofizjologii; Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Miasto: Poznań

Wymagania:

• stopień doktora nauk biomedycznych (medycyna, biologia, biotechnologia, itp.) uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed podpisaniem umowy o pracę w projekcie (okres ten nie obejmuje przerw wyszczególnionych w uchwale Rady NCN nr 130/2020 z dnia 11 grudnia 2020)
  • stopień doktora jw. uzyskany w podmiocie innym niż Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • gruntowna znajomość i doświadczenie w stosowaniu technik biologii molekularnej i komórkowej
  • umiejętność powiązania pracy zespołowej i samodzielności naukowej
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • zaletą będą dodatkowe doświadczenia i umiejętności:
    • dorobek naukowy i publikacyjny
    • szkolenia i staże naukowe krajowe i międzynarodowe
    • wyróżnienia i nagrody naukowe
    • udział w projektach naukowych
    • doświadczenie w pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi
    • doświadczenie w przygotowywaniu i prezentacji wyników prac naukowych
    • znajomość innych języków obcych (niemiecki, hiszpański)
  • nienaganna postawa etyczna

Opis zadań:

• planowanie, organizacja i realizacja eksperymentów w projekcie badawczym „Antagonizing detrimental cytokine signaling and angiogenesis to expand access and duration of peritoneal dialysis treatment”
    Celem projektu jest poznanie molekularnych podstaw patologicznej angiogenezy rozwijającej się w otrzewnej chorych z niewydolnością nerek podczas dializy otrzewnowej i wpływającej na efektywność terapii.
    Słowa kluczowe: peritoneal dialysis, peritoneum, mesothelium, neovascularization, peritonits, cytokines, signal transduction
  • zdolność samodzielnego inicjowania i wdrażania nowych technik badawczych zgodnie z wymaganiami projektu
  • nadzór nad bieżącą pracą grupy badawczej i opieka nad młodszym personelem naukowym
  • przygotowywanie publikacji i prezentacji naukowych w oparciu o uzyskane wyniki
  • przygotowywanie wniosków o finansowanie projektów naukowych

Typ konkursu NCN: OPUS20-LAP – NZ

Termin składania ofert: 10 grudnia 2022

Forma składania ofert: e-mail

Warunki zatrudnienia:

• umowa o pracę w pełnym wymiarze
  • okres zatrudnienia do 36 miesięcy (minimum 6 miesięcy)
  • wynagrodzenie 10000 zł brutto brutto miesięcznie
  • osoba zatrudniona na stanowisku post-doc w okresie pobierania wynagrodzenia z projektu nie może pobierać żadnego innego wynagrodzenia ze środków przyznanych w ramach kosztów bezpośrednich w konkursach NCN, jak również nie może pobierać wynagrodzenia u innego pracodawcy na podstawie umowy o pracę
  • planowany termin rozpoczęcia pracy: grudzień 2022 – styczeń 2023

Wymagane dokumenty:

• list zgłoszeniowy
  • krótki autoreferat z opisem zainteresowań naukowych
  • kopia dyplomu doktorskiego
  • wykaz znajomości technik analitycznych
  • wykaz osiągnięć naukowych, wyróżnień, staży naukowych
  • lista publikacji
  • dane 2 pracowników naukowych, które wyraziły zgodę na kontakt i mogą udzielić informacji na temat kandydata
  • dodatkowe dokumenty, które mogłyby wzmocnić aplikację (według kandydata)
  • oświadczenie o następującej treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. 2016 poz. 922)

Dodatkowe informacje:

• zgłoszenia, dokumenty i pytania w sprawie rekrutacji:
    Janusz Witowski, (jwitow@ump.edu.pl): w tytule proszę wpisać: OPUS20-LAP – post-doc
  • zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony spośród osób spełniających warunki formalne w oparciu o analizę dokumentów oraz rozmowę kwalifikacyjną
  • na rozmowę zostaną zaproszeni tylko wybrani kandydaci (możliwość formy zdalnej)
  • nadesłane dokumenty nie podlegają zwrotowi
  • konkurs może zakończyć się bez wyłonienia zwycięzcy

Klauzula Informacyjna

1. Administratorem danych osobowych jest Uniwersytet Medyczny w Poznaniu z siedzibą w Poznaniu przy ul. Fredry 10.
  2. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych: iod@ump.edu.pl
  3. Dane osobowe zawarte w CV, zbierane są i będą przetwarzane wyłącznie w celu rekrutacji na stanowisko określone w ogłoszeniu, prowadzonej przez Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.
  4. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych, jest dobrowolne, ale konieczne do wzięcia udziału w rekrutacji. Oświadczam, że zostałem/am, poinformowany/a, że mam prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  5. Dane osobowe zbierane w celu realizacji procesu rekrutacji będą przetwarzane przez okres niezbędny do organizacji i zakończenia procesu rekrutacji oraz rozpatrzenia ewentualnej reklamacji, jednak nie dłużej niż do 1.04.2021 r.
  6. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.
  7. Przysługuje Pani/Panu prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych dotyczących swojej osoby, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.