Data publikacji: 2023-03-20

Absolwenci UMP: dr Abhinav Singla i dr Aleksandra Murawska-Baptista, we współpracy z dr Jamesem (Jamie) Newmanem i dr. Scottem Kellerem z Mayo Clinic Rochester, mają przyjemność zaprosić na cykl wykładów z tematów z zakresu chorób wewnętrznych i medycyny szpitalnej. Seria wykładów odbędzie się dla studentów, nauczycieli i lekarzy UMP oraz grona wybranych szkół medycznych z całego świata, w tym z Argentyny, Brazylii, Chile, Japonii i Tajwanu.

Szczegóły pierwszego wykładu z cyklu:

Biogramy wykładowców:

• Dr James (Jamie) Newman jest profesorem medycyny i konsultantem w Mayo Clinic Rochester w Minnesocie. Jest uznanym profesorem wizytującym na całym świecie, a także założycielem Stowarzyszenia Medycyny Szpitalnej w Brazylii. Zajmuje wiele stanowisk kierowniczych, ale jego prawdziwą pasją jest zaangażowanie w edukację. Jest również członkiem komitetu USMLE National Faculty of Medicine, oraz American College of Physicians.
  • Dr Scott Keller jest konsultantem w dziedzinie medycyny szpitalnej w Mayo Clinic Rochester w Minnesocie. Jest znanym na całym świecie mówcą i pasjonatem edukacji medycznej. Od 2009 roku jest redaktorem American College of Physicians Hospitalist Weekly. Szczególnie interesuje się medycyną okołooperacyjną.
  • Dr Aleksandra Murawska-Baptista – absolwentka kierunku lekarskiego w języku polskim na UMP z 2008 roku, obecnie adiunktem i starszą konsultantka w Mayo Clinic Florida; ukończyła rezydenturę w Cahaba Family Medicine; specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych ukończyła w Geisinger Medical Center.
  • Dr Abhinav Singla – absolwent kierunku lekarskiego w języku angielskim na UMP z 2013 roku, obecnie starszy konsultant w oddziale Medycyny Wewnętrznej Mayo Clinic w Rochester; ukończył rezydenturę w Advocate Illinois Masonic Medical Center.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych członków społeczności akademickiej UMP!