Data publikacji: 2022-04-04
Autor: Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Wizjonerzy Zdrowia 2022 to nagroda przyznawana osobowościom świata medycyny i systemu ochrony zdrowia. Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele naszej Uczelni:

  • w kategorii Wizjonerska Osobowość – prof. dr hab. Wojciech Golusiński, Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej;
  • w kategorii Wizjonerski Program Edukacyjny i Profilaktyczny – prof. dr hab. Paweł Bogdański, Kierownik Katedry i Zakładu Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej.

Wizjonerzy Zdrowia to nagrody dla osób, które mają odwagę patrzeć w przyszłość. Widzą, że zmiany w polskiej medycynie i ochronie zdrowia są konieczne, mają odwagę je planować i wprowadzać. Wizjoner Zdrowia to również ten, kto patrzy w przyszłość, kto potrafi przewidzieć, które z innowacyjnych rozwiązań w leczeniu, diagnostyce, komunikacji z pacjentem maja szansę sprawdzić się i realnie zmienić sytuację pacjentów w Polsce. Organizatorem konkursu jest Tygodnik WPROST.

 

Prof. Wojciech Golusiński to wybitny naukowiec jeden z najwybitniejszych na świecie chirurgów zajmujących się leczeniem nowotworów głowy i szyi. Stworzona przez niego klinika chirurgii głowy i szyi jest pierwszą i jedyną w Polsce, która wykonuje operacje z wykorzystaniem robota da Vinci w nowotworach głowy i szyi oraz w laryngologii. Pan Profesor jest też prezydentem European Head and Neck Society, jednego z największych towarzystw naukowych w Europie, a także prezesem Polskiej Grupy Badań Nowotworów Głowy Szyi. Jego ambicją jest stworzenie w Polsce specjalistycznych unitów dla chorych na nowotwory głowy i szyi (z laudacji WPROST).

 

Prof. Paweł Bogdański to wybitny klinicysta, podchodzący do chorych z empatią, propagator wiedzy na temat choroby otyłościowej. Jest prekursorem nowej komunikacji o chorobie otyłościowej, która skupia się na aktualnej wiedzy naukowej. W każdym działaniu podkreśla godność chorego, jest ambasadorem chorych, wizjonerem zmian, które są konieczne, by zatrzymać rozwój pandemii choroby otyłościowej w Polsce. Zainicjował program: ogólnopolską kampanię edukacyjną „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”, której celem jest budowanie wiedzy społeczeństwa na temat choroby otyłościowej i konieczności jej leczenia (z Laudacji WPROST).

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

Źródło wszystkich zdjęć: https://zdrowie.wprost.pl