Data publikacji: 2021-03-10

Po raz 19 kapituła konkursowa składająca się z wybitnych ekspertów wyłoniła laureatów prestiżowego plebiscytu „Lista Stu” – najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia.

Jurorzy brali pod uwagę osiągnięcia i dokonania kandydatów w 2020 roku, reputację zawodową, wpływy w środowisku oraz siłę publicznego oddziaływania. Z satysfakcją możemy poinformować, że wśród 100 najbardziej wpływowych osób polskiej medycyny znaleźli się m. in.:

• na 30 miejscu JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski (awans o 12 pozycji w stosunku do roku ubiegłego),
  • na 59 miejscu prof. dr hab. Jacek Wysocki, członek Rady Uczelni UMP, kierownik Katedry Profilaktyki Zdrowotnej,
  • na miejscu 60 prof. dr hab. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, Prorektor ds. Organizacji, Promocji i Rozwoju Uczelni,
  • na miejscu 61 prof. dr hab. Przemysław Mitkowski, kierownik Pracowni Elektroterapii Serca w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego, I Klinika Kardiologii Katedry Kardiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Z kolei w gronie najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia znalazł się:

• na 40 miejscu prof. dr hab. Andrzej Marszałek, kierownik Katedry i Zakładu Patologii i Profilaktyki Nowotworów.

Serdecznie gratulujemy!

» Szczegółowe informacje na temat plebiscytu „Lista Stu”