Data publikacji: 2021-09-20

Po raz kolejny październik stanie się miesiącem poznańskich seniorek i seniorów. Przez ponad dwa tygodnie najstarsze mieszkanki i mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać z wykładów, warsztatów, drzwi otwartych i zniżek.

Na wydarzenia w ramach cyklu „Senioralni. Poznań”, przygotowane we współpracy z partnerami, Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza już po raz jedenasty. W tym roku „Senioralni” odbędą się w dniach 1-17 października, a uroczysta inauguracja – w ostatni weekend września.

W tym roku Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu znów aktywnie włącza się w tę szczytną inicjatywę, organizując wykłady oraz pokaz filmu dokumentalnego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszych wydarzeń:

• 11.10.2021 r. godz. 17.00 – „Leki bez recepty – czy mogą być niebezpieczne?” – wykład
    Prof. dr hab. Katarzyna Wieczorowska-Tobis
    Z roku na rok pojawia się coraz więcej leków OTC czyli tych, które wydawane są w aptekach bez recepty. Często sądzi się, że są one bezpieczne ponieważ nie wymagają presprypcji lekarskiej, a zatem nie niosą ze sobą żadnych zagrożeń. Jednak obecność substancji aktywnych wymaga zawsze wzięcia pod uwagę możliwych interakcji. Podczas wykładu poruszone będą potencjalne interakcje najczęściej stosowanych leków OTC.
    Miejsce: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37a, Poznań, Sala A
  • 13.10.2021 r. godz. 17.00 – „Immortal Kombat” – pokaz filmu dokumentalnego
    Film dokumentalny „Immortal Kombat” opowiada o najważniejszym problemie dotykającym wszystkich ludzi: sprawie życia i śmierci. O tym, czy da się uniknąć odejścia, o naszych szansach na życie wieczne, a nawet na nieśmiertelność. W kadrach przewijają się osoby znane z różnych sfer – filozofowie, teolodzy, księża, lekarze, językoznawcy, innowatorzy i muzycy. O swych doświadczeniach opowiada pacjent, który przeżył śmierć kliniczną, swe relacje przedstawiają himalaiści, którzy wielokrotnie przebywali w „strefie śmierci”. Na końcu jednak film skłania do osobistej refleksji, z którą każdy musi zmierzyć się sam.
    Obowiązują zapisy: promocja@ump.edu.pl lub 61 854 60 31
  • 14.10.2021 r. godz. 17.00 – „Szczepienia przeciw COVID-19: Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?” – wykład
    Dr hab. Piotr Rzymski
    Jaka jest rzeczywista skuteczność szczepionek przeciw COVID-19? Czy nowe warianty zdołają ją pokonać? Czy potrzebna będzie trzecia dawka? Na te i inne pytania o szczepionki przeciw COVID-19 odpowie dr hab. Piotr Rzymski z Zakładu Medycyny Środowiskowej.
    Obowiązują zapisy: promocja@ump.edu.pl lub 61 854 60 31

Więcej informacji na temat akcji „Senioralni. Poznań 2021”: https://centrumis.pl/senioralni-poznan-2021.