Data publikacji: 2019-06-19

25 maja 2019 r. pod patronatem JM Rektora UMP prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego oraz Pani Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UMP prof. dr hab. Małgorzaty Kotwickiej odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Turnieju Studenckich Drużyn Fizjoterapeutycznych. Turniej jest autorskim pomysłem dr n. med. Marty Jokiel, organizowanym wspólnie z Grupą Projektową Studentów Fizjoterapii we współpracy z Katedrą i Kliniką Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki.

W Turnieju wzięło udział 18 drużyn (72 studentów fizjoterapii) z całej Polski. Odpowiedni poziom merytoryczny oraz praktyczne sprawdzenie umiejętności zapewnili zaproszeni z całej Polski Eksperci – wykładowcy kierunków Fizjoterapia m.in. z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Pokazaniu, z Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W trakcie Turnieju panowała duża rywalizacja oraz wielkie zaangażowanie drużyn w rozwiązywaniu zadań, jednak żadna z nich nie zapomniała o dobrej zabawie i integracji z pozostałymi uczestnikami.

Do Finału dostały się 4 drużyny z największą liczbą punktów otrzymanych w konkurencjach drużynowych:

• FizjoNakręceni z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
  • Rurka Tracheostomijna z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
  • Krk Fizjosquad z Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie,
  • Czworogłowi z Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.

I miejsce otrzymała drużyna Krk Fizjosquad, II miejsce FizjoNakręceni, a III miejsce Czworogłowi.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Ogólnopolskiego Turnieju Studenckich Drużyn Fizjoterapeutycznych.