Data publikacji: 2018-04-20

19 kwietnia w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień za najlepsze prace magisterskie i doktorskie. Młodzi naukowcy zostali wyróżnieni w konkursie promującym osiągnięcia już po raz czternasty. Na konkurs wpłynęły 133 prace dyplomowe, w tym 43 rozprawy doktorskie i 90 prac magisterskich.

Decyzją kapituły wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele naszej Uczelni:

1) W kategorii prac doktorskich:

• Pan Kosma Woliński za pracę „Rola technik obrazowych i markerów molekularnych w różnicowaniu łagodnych i złośliwych zmian ogniskowych tarczycy”.
    Pracę nagrodzono z uwagi na użyteczność opisanego rozwiązania, które jest już stosowane w praktyce. Promotor: prof. dr hab. Marek Ruchała.

2) W kategorii prac magisterskich:

• Pani Katarzyna Gafka za pracę „Występowanie genów kodujących czynniki wirulencji u szczepów Escherichia coli izolowanych od noworodków i kobiet ciężarnych”.
    Celem pracy była identyfikacja genów kodujących czynniki wirulencji (zjadliwości drobnoustrojów) przez geny tcpC, sat i VAT w wyizolowanych szczepach E. coli od kobiet ciężarnych i noworodków. Pracę uznano za niezwykle użyteczną i opartą na dobrze przeprowadzonych badaniach. Praca zawiera cenne wnioski dotyczące walki z bardzo trudną do leczenia bakterią. Promotor: dr Dorota Nowak-Malczewska

3) Kapituła wyróżniła także w kategorii prac doktorskich:

Panią Agnieszkę Klupczyńską za pracę „Zastosowanie nowoczesnych strategii metabolomicznych i proteomicznych w charakterystyce raka płuca”. Promotor: prof. dr hab. Zenon Kokot.
Pana Jana Nowaka za pracę „Nowe metody diagnostyczne w gastroenterologii dziecięcej”. Promotor: prof. dr hab. Jarosław Walkowiak.
Serdecznie gratulujemy!