Data publikacji: 2019-04-28

24 kwietnia w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczystość wręczenia nagród za najlepsze prace magisterskie i doktorskie. Młodzi naukowcy zostali wyróżnieni w konkursie promującym osiągnięcia już po raz piętnasty. Na konkurs wpłynęło 120 prac dyplomowych – w tym 47 rozpraw doktorskich i 73 prace magisterskie.

Decyzją kapituły wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele naszej Uczelni:

1.  W kategorii prac doktorskich:
    • Pani dr Ariadna Zybek-Kocik za pracę „Badanie ekspresji tkankowej oraz zmian stężenia irisiny w różnych stanach funkcjonalnych tarczycy”. Promotor: prof. dr hab. Marek Ruchała.

2. W kategorii prac magisterskich:

• Pani mgr Julia Masternak za pracę „Badanie możliwości wykorzystania potencjału sond molekularnych na bazie i-motywów do monitorowania zmian metabolizmu w komórkach nowotworowych na podstawie oceny pH”. Promotor: dr hab. Błażej Rubiś, prof. UM.