Data publikacji: 2017-01-31

27 stycznia 2017 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie StRuNa (St-udencki Ru-ch Na-ukowy), nagradzającym najlepsze projekty naukowe studentów i doktorantów. Do ścisłego finału zakwalifikowano 18 organizacji studenckich.

Laureatem w kategorii Koło Roku 2016 zostało SKN Chemia Leków – działające przy Katedrze i Zakładzie Chemii Farmaceutycznej (przewodniczący koła: Mikołaj Mizera, opiekun: dr hab. Judyta Cielecka-Piontek).

Ponadto, wyróżnienia uzyskali:

• w kategorii Opiekun Roku 2016 – dr hab. Judyta Cielecka-Piontek będąca opiekunem Studenckiego Koła Naukowego Chemia Leków i dr hab. n. med. Roman Jankowski, prof. UM za wspieranie Studenckiego Koła Naukowego Neurochirurgii
  • w kategorii Projekt Naukowy Roku 2016 – projekt pt. „Przetwarzanie dużych zbiorów danych w celu modelowania zależności pomiędzy budową chemiczną substancji aktywnych biologicznie a właściwościami istotnymi dla efektywności i bezpieczeństwa farmakoterapii”, realizowany w Katedrze i Zakładzie Chemii Farmaceutycznej przez Mikołaja Mizerę i Macieja Ostrowicza (opiekun naukowy projektu dr hab. Judyta Cielecka-Piontek). Kolejnym laureatem w tej kategorii jest Studenckie Koło Naukowe „Leczymy z Misją” za projekt „Leczymy z Misja w Muthale”.
    Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Foto: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego