Data publikacji: 2022-11-27

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w dniach 18-19 listopada 2022 roku w Poznaniu odbyła się Konferencja Polskiego Towarzystwa Andrologicznego – 23. Dzień Andrologiczny, organizowana przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu we współpracy z PTA.

Tematyka konferencji dotyczyła bieżących zagadnień andrologii klinicznej, postępów w diagnostyce andrologicznej oraz najnowszych odkryć z zakresu nauk podstawowych dotyczących męskiego układu rozrodczego. Szczególny nacisk położono na tematy interdyscyplinarne. Konferencja zgromadziła ponad 200 uczestników, którzy mieli możliwość wysłuchać między innymi wykładów gości z zagranicy prof. Ewy Rajpert de Meyts, prof. Yvonne Lundberg-Giwercman, prof. Larsa Bjorndahl oraz prof. Aleksandera Giwercman.

W dniu poprzedzającym Konferencję odbył się kolejny raz egzamin do Certyfikatu PTA z andrologii klinicznej, do którego przystąpiło 40 lekarzy specjalistów z urologii, endokrynologii, ginekologii lub chorób wewnętrznych. Była to już szósta edycja egzaminu organizowanego jako podsumowanie cieszących się coraz większym zainteresowaniem kursów andrologicznych organizowanych pod patronatem PTA.

prof. Małgorzata Kotwicka, prof. Piotr Jędrzejczak