Data publikacji: 2018-03-23

Projekt „Kształcenie, kompetencje, komunikacja i konkurencyjność – cztery filary rozwoju Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu” otrzymał dofinansowanie w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W latach 2018-2021 zrealizujemy szereg innowacyjnych działań budujących nowe oblicze Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu:

• Utworzymy nowe kierunki studiów: inżynieria farmaceutyczna oraz analityka kryminalistyczna i sądowa.
  • Zaprosimy więcej wykładowców spoza Polski – to ważne, bo dzisiejsza nauka nie zna granic, a wymiana doświadczeń z najlepszymi ośrodkami medycznymi jest niebywale ważna.
  • Zwrócimy uwagę na aspekt komunikacji w medycynie – informatyczne bazy danych, samokształcenie, a przede wszystkim budowanie relacji z pacjentem poprzez rozmowę – to obszary, które będziemy doskonalić wśród naszych studentów w trakcie praktycznych warsztatów m.in. z udziałem aktorów.
  • Wzmocnimy jakość kształcenia m.in. poprzez rozwiązania informatyczne i szkolenia dla dydaktyków. Chcemy budować mistrzostwo w nauczaniu.
  • Wdrożymy nowoczesne aplikacje dla studentów: e-learning czy uczelnia w smartfonie to tylko część z działań usprawniających codzienne funkcjonowanie naszej Uczelni.
  • Zadbamy o nową jakość zarządzania Uczelnią i nauką poprzez dalszy rozwój informatyzacji UMP oraz szkolenia naszych pracowników.