Data publikacji: 2022-06-27

Decyzją Kapituły Nagrody Naukowej Miasta Poznania z dnia 19 maja 2022 roku wyłonionych zostało 12 laureatów tegorocznego Stypendium dla młodych badaczy z poznańskiego środowiska naukowego.

W gronie osób wyróżnionych stypendiami za całokształt dorobku naukowego znaleźli się także reprezentanci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu:

• dr n. med. Wojciech Langwiński, adiunkt z Kliniki Pneumonologii, Alergologii Dziecięcej i Immunologii Klinicznej – nagrodzony za szczególne osiągnięcia naukowe z dziedziny pulmonologii i alergologii,
  • mgr Anna Maria Rychter, doktorantka z Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych – nagrodzona za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie badań nad otyłością w aspekcie ryzyka chorób współistniejących, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka sercowo-naczyniowego.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w trakcie uroczystej gali odbyło się 27 czerwca 2022 r. w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania.