Łączymy siły, budujemy partnerstwo podmiotów publicznych i prywatnych, współpracując na rzecz kształcenia specjalistów oraz rozwój sektora medyczno-technologicznego.
Miło nam poinformować, że w dniu 25 lutego 2023 r. odbyła się uroczysta inauguracja I edycji Studiów Podyplomowych Data Science w Medycynie, która miała miejsce w uczelnianym Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej.
Kierownikiem studiów oraz gospodarzem otwarcia była Pani dr hab. Magdalena Roszak z Katedry i Zakładu Informatyki i Statystyki. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością z ramienia Uczelni: prof. Ewa Wender-Ożegowska, Prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Kształcenia Podyplomowego, prof. Michał Nowicki, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. Anna Jelińska, Dziekan Wydziału Farmaceutycznego, dr Paweł Uruski, Dyrektor ds. Administracji i Z-ca Dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych oraz mgr Jacek Wajda, Dyrektor Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej.
Gościem specjalnym wydarzenia była Pani Irma Veberič ze Słowenii, Dyrektor Generalna Roche Polska. W uroczystości otwarcia wzięli również udział przedstawiciele i pracownicy firmy Roche Polska, we współpracy z którymi powstał i będzie realizowany program studiów.
W wydarzeniu uczestniczyli również partnerzy branżowi z takich firm, jak IQVIA Poland, BIOFARM, StethoMe oraz Salve Medica Łódź.
Zajęcia w ramach I edycji rozpoczęło 23 słuchaczy. Jest to pierwszy tego typu program w naszym kraju. Studia trwają trzy semestry, a realizacja kształcenia opiera się na zespołowej pracy projektowej w specjalistycznych narzędziach i aplikacjach na otwartej licencji na bazie danych medycznych.
Prace nad projektem studiów rozpoczęły się w 2020 r. z inicjatywy Dyrektora Generalnego, dra Rafała Staszewskiego, dra hab. Jacka Karczewskiego, Kierownika Studiów Podyplomowych Badania Kliniczne i Biomedyczne Badania Naukowe i dr hab. Magdaleny Roszak. W 2022 r. została podpisana umowa o współpracy z firmą Roche Polska przez JM Rektora, prof. Andrzeja Tykarskiego, która przewiduje przygotowanie i realizację prac badawczo-wdrożeniowych, czy wspólnych działań na rzecz łączenia nauki i praktyki.
Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji wydarzenia mgr. inż. Maciejowi Koniecznemu, Z-cy Dyrektora ds. Operacyjnych, mgr. Jackowi Wajdzie, Dyrektorowi CITF, pracownikom Działu Promocji i Karier oraz Biura Organizacji Konferencji, w tym szczególnie mgr Monice Gładysz, a także koordynatorom kierunku – mgr Magdalenie Kubisz i mgr Liliannie Kaliszan-Piotrowskiej.
Podziękowania kierujemy również do mgr Anny Lewczuk, Kierownika Centrum Studiów Podyplomowych i Kształcenia Ustawicznego za pomoc w przygotowaniu programu i realizację wydarzenia oraz pracowników Centrum zaangażowanym w obsługę kierunku.
Gratulujemy Pani dr hab. Magdalenie Roszak i zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej kierunku.