21 i 22 września 2019 roku grupa terapeutów z Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Dąbku oraz z Domu Seniora Fundacji Zakłady Kórnickie w Jarosławcu wzięła udział w szkoleniu na temat możliwości stosowania terapii wspomagających terapię medyczną u osób chorujących na stwardnienie rozsiane, zorganizowanym przez Pracownię Terapii Zajęciowej Katedry Geriatrii i Gerontologii Wydziału Nauk o Zdrowiu w ramach Poznańskiej Szkoły Rozwoju i Terapii.
Uczestnicy poznali i ćwiczyli techniki terapii ręki, utrzymywania prawidłowej postawy ciała, oddychania, modyfikowania środowiska fizycznego do cech osoby chorej w celu umożliwienia niezależności w codziennym funkcjonowaniu. Istotnym elementem szkolenia było zagadnienie radzenia sobie z nietrzymaniem moczu oraz trening mięśni miednicy. Terapeuci poznali także możliwości pracy psychoterapeutycznej i arteterapeutycznej oraz zastosowania wirtualnej rzeczywistości w terapii osób chorujących na stwardnienie rozsiane.
Warsztaty przeprowadzili: mgr Sabina Siwiec i dr Mirosława Cylkowska-Nowak (Pracownia Terapii Zajęciowej), mgr Aleksandra Zwietrzała (Hospicjum Domowe Sue Ryder w Żninie) oraz Radosław Nagay i Patryk Grygierczyk (VRR – mobilne studio wirtualnej rzeczywistości w Szczecinie).