Data publikacji: 2021-01-30

Z satysfakcją informujemy, że w gronie osób nominowanych do nagrody Naukowiec Przyszłości 2021, w kategorii: Nauka dla lepszego życia w przyszłości, znaleźli się przedstawiciele naszego Uniwersytetu.

• Dr Marta Machnik z Zakładu Immunologii Nowotworów otrzymała nominację za realizację projektu badawczego pn. „ZNF695 i ZNF714 – czynniki z rodziny KRAB-ZFP kształtujące epigentyczny krajobraz komórek raka płuca”.
  • Mgr Ewelina Bukowska-Olech z Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej otrzymała nominację za realizację projektu badawczego pn. „Identyfikacja nowych zmian genetycznych przedwczesnego zarośnięcia szwów czaszkowych u dzieci przy zastosowaniu nowoczesnych technik sekwencjonowania oraz porównawczej hybrydyzacji całogenomowej do mikromacierzy”.
  • Dr hab. Katarzyna Hojan z Zakładu Terapii Zajęciowej otrzymała nominację za projekt badawczy pn. „Analiza profilu zaburzeń poznawczo-behawioralnych i potencjału neuroplastyczności chorych z guzami mózgu poddanym wybranym technikom radioterapii oraz możliwość ich kompensacji treningiem psycho-fizycznym”.
  • Dr Magdalena Socha z Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej otrzymała nominację za realizację projektu badawczego pn. „Identyfikacja nowych wariantów strukturalnych z wykorzystaniem całogenomowych mikromacierzy oligonukleotydowych (array-CGH) w grupie pacjentów z wrodzonymi wadami kończyn”.

Serdecznie gratulujemy!