Każdego roku odnotowuje się ponad 3 miliony wyjazdów karetek pogotowia ratunkowego. Każde wezwanie to adrenalina, niepewność i walka o ułamki sekund. Ratownik w trakcie akcji nie ma czasu na wahanie. Musi być perfekcjonistą, by nieść pomoc tym, którzy jej naprawdę potrzebują.
- W trakcie studiów zdobędziesz kompleksową wiedzę, obejmującą podstawowe nauki medyczne, dyscypliny kliniczne oraz specjalistyczne przedmioty z zakresu ratownictwa. Dzięki szerokiemu spektrum praktyk zawodowych i zajęć w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznej dowiesz się, jak reagować w najtrudniejszych sytuacjach. Nauczysz się udzielać pierwszej pomocy oraz pomagać poszkodowanym w wypadkach i katastrofach.
- Absolwenci są doskonale przygotowani do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w tym szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, jednostkach straży pożarnej, w specjalistycznych służbach ratowniczych (WOPR, GOPR, TOPR) i zakładach pracy o dużym ryzyku wypadkowości.
Zasady rekrutacji na rok akademicki 2023/2024:
Kierunek: ratownictwo medyczne
Studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie
- Kandydaci legitymujący się tzw. „starą maturą” zobowiązani są posiadać na zaświadczeniu z OKE wyniki z egzaminu maturalnego z biologii lub z chemii lub z fizyki/fizyki i astronomii lub matematyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
- Kandydaci legitymujący się tzw. „nową maturą”, maturą europejską /EB/, maturą międzynarodową /IB/ zobowiązani są wykazać się zdaniem egzaminu maturalnego z biologii lub z chemii lub fizyki/fizyki i astronomii lub matematyki na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
- Liczbę punktów kwalifikacyjnych stanowi suma punktów uzyskanych za wyniki na egzaminie maturalnym.
W przypadku zdania przedmiotu na poziomie podstawowym punkty zostaną przeliczone na poziom rozszerzony wg wzoru R = 0,5P, przy czym R i P mają znaczenie jak to określono w § 9 ust. 4.
Dla wszystkich kandydatów maksymalna liczba możliwych do zdobycia punktów wynosi 100.